Kto rządzi w naszym cyrku?
Blog > Komentarze do wpisu

Podobno idą jakieś święta...

     Nie lubię przygotowań, biegania po sklepach, przewracania domu do góry nogami celem wypucowania go niczym na test białej rękawiczki.  Wydaje mi się, że podchodzę do tematu z pewnym dystansem i wrodzonym luzem. U mnie w domu też raczaj nie było szału, ale jak słyszę od ludzi ile święta wymagają od nich poświęceń, czasu, pieniędzy, niektórzy mówią o kredytach, kupują tony jedzenia, spędzają dnie i noce w kuchni... Czy to nie ma być czas odpoczynku? No pewnie, po takiej harówie już nic tylko siedzieć przy stole i wpychać w siebie osiemnaste ciasto.

     Od dwóch lat czułam się usprawiedliwiona za brak błyszczącego mieszkania i 12 potraw. I tak te 3 dni spędzamy głównie poza domem. Nie miałam ani weny, ani czasu na to, żeby sprzątać, czy gotować. 2 lata temu maleństwo, rok temu trochę większe, ale bezustannie dyndające na mojej nogawce. Teraz natomiast to już całkiem zaradna pannica. Kiedyś sprzątać mogłam tylko jak spała, choinkę ubierałam w nocy, a dziś...Młoda też wytrze kurze, pobiega z mopem, ciasto ukręci... Angażuje się we wszystko, więc nie muszę mieć wyrzutów, że marnuję czas spędzony w domu na jakieś prace, wszystko możemy robić razem. Owszem, irytuje mnie czasem jej nadgorliwość, bo jak tylko zobaczy, że robię coś w kuchni, od razu biegnie ze swoim krzesełkiem, choćbym weszła tylko po kromkę chleba, a po kuchni tryskał gorący tłuszcz z patelni.. Córa zawsze chętna do pomocy. 15 razy dziennie „robi herbatę”, trzeba jej podać pudełko, wyjmuje torebkę, wkłada do kubka, a mama wstawia wodę i zalewa...albo i nie, bo Córa pić to raczej tej herbaty nie zamierza.

     W tym roku zatem mało, że nie czuję się zwolniona z obowiązku, to jeszcze chyba wypadałoby zadbać o jakieś elementy tradycji, co by dziecię czuło inność świąt od pozostałych dni w roku. Może jakieś ozdoby na choinkę razem zrobimy? Ciasteczka upieczemy? Przemyślę to, oczywiście mam wrażenie, że to jeszcze kupa czasu...zawszse mam takie wrażenie, do samej Wigilii.

środa, 12 grudnia 2012, kropka306

Polecane wpisy

Moja strona