Kto rządzi w naszym cyrku?
Blog > Komentarze do wpisu

kolejny występ

      Dzisiaj w żłobku Dzień Babci i Dziadka, będzie więc impreza, występy. Do naszej Gwiazdy przyjadą 2 babcie i dziadek. Zastanawiam się co  z dziećmi, do których nikt nie będzie mógł przyjść? Bywa przecież, że jednych już nie ma, inni nie wyrwią się z pracy, a jeszcze inni daleko. Z jednej strony więc miło, że żłobki, przedszkola organizują takie święta, a jednak  komuś może być przykro...

Dzieciaki przygotowują już program artystyczny i Córa jest w swoim żywiole. Cały tydzień, kiedy tradycyjnie rano wołała, że nie chce iść do dzieci, będzie oglądać bajki, tatuś przypomniał jej, że mają próby do występu:

- aaaa, taaaak, do żłoba! – i biegła zakładać buty.

Wczoraj jak zapytałam co to za przedstawienie szykują, kazała mi stanąć na środku pokoju, chodziła w okół mnie i śpiewała „ooo dziaadkuuu, ooo dziaadkuuu”. Melodii do słów użyła z „bim bam bom” w „Panie Janie”,zawsze jak nie pamięta melodii używa pierwszej, która jej przyjdzie do głowy.

     Ostatnio w miarę (tfu, tfu) zaczyna się normować wieczorne usypianie. Coraz mniej krzyczy, rzadziej woła i kombinuje, a jak nie uśnie na żłobkowej drzemce, po prostu jak dawniej kładę ją, wychodzę, a ona grzecznie usypia. Wróciliśmy do stałych rytuałów, ustabilizowałam godzinę. Pofolgowałam jej  ostatnio, szczególnie kiedy siedziałam do późna w pracy, żal mi było że tęskni i sama też tęskniłam, więc do kąpieli szła później, potem też niespiesznie kolacja, bajka, jeszcze jakieś łażenie po mieszkaniu, no i się rozkokosiło. Teraz wybija 20 jest kąpiel, kaszka, bajka i prosto do łóżka. Najwyraźniej nie mogę jej pozwalać na odstępstwa po kąpieli, nie ma łażenia, wymyślania zajęć, jest piżamka, jest więc i łóżko, zamykamy ślepka, buziak, pa.

piątek, 18 stycznia 2013, kropka306

Polecane wpisy

Komentarze
2013/01/18 08:25:50
Rośnie Wam małą aktorka ;)

Moja strona