Kto rządzi w naszym cyrku?
Blog > Komentarze do wpisu

Był i Manchester

     Dwa dni temu, naszą obecnością zaszczyciliśmy kolejne z większych miast w pobliżu, czyli Manchester.

Tym razem wyskoczyliśmy czysto turystycznie, a w zasadzie pod pretekstem kupienia Córze kurtki, bo od jakiegoś czasu chodzi w za małej. Przed przyjazdem do UK zeszłyśmy sporo sklepów i albo były kurtki niemowlęce, a potem od 4 lat, albo ceny niezbyt przystępne, albo w ogóle nie takie o jakie mi chodziło. A chodziło mi o coś, co ochroni przed deszczem, wiatrem, a jednocześnie nie jest płaszczem przeciwdeszczowym. Sądziłam, że nie mam zbyt wygórowanych wymagań w środku wiosny...

No nic, udało się w końcu w Manchesterze, nawet był wybór kolorystyczny, róż i fiolet...czyli trudny orzech do zgryzienia dla takiej Księżniczki. Jednak poszła w standard i stanęło na "Hot pink".

Pospacerowaliśmy trochę po centrum miasta, bez większych szaleństw i wycieczek, bo pogoda nie sprzyjała, ale jak to Król Ojciec stwierdził, "tutaj lepsza nie będzie", czyli wilgotność powietrza 100%. Muszę przyznać, że miasto zrobiło na mnie odmienne wrażenie niż Liverpool. Niby też jak to mówią "psy dupami nie szczekają", ale jednak ma charakter. Obok starych ceglanych zabudowań, wyrastają szklane budynki, czyli to, co w moim rodzinnym mieście krytykowałam, ale co z drugiej strony, stało się takie...swojskie.

     Kiedyś o Liverpoolu, Manchesterze, słyszałam jedynie grając w eurobisiness, czy oglądając mecz piłki nożnej. Teraz do jednego mam kolejką 23 min, do drugiego 35. Przestały już być tak egzotyczne. Wystarczy chcieć i umieć podejmować decyzje, a jak widać można się nagle znaleźć innej bajce. Czy ta okaże się właściwa i nasza? Dowiecie się w kolejnych 4321 odcinkach.

niedziela, 16 czerwca 2013, kropka306

Polecane wpisy

Komentarze
2013/06/19 21:56:49
Hej, Emigrantki, a nie daloby sie zalaczyc jakiejs fotki? Albo dwoch, a moze trzech?
-
2013/06/19 23:47:09
Ach no widzisz...też o tym myślę ;) Obiecuję przejść w niedalekiej przyszłości do działania ;)
-
2013/06/20 19:27:20
Czekamy cierpliwie :-)

Moja strona